Służba wśród małżeństw ma wiele płaszczyzn:

Pierwszą są działania” profilaktyczne”, jak np. organizowanie konferencji dla małżeństw, na których zaproszeni prelegenci przedstawiają, jak i w oparciu o jakie zasady małżeństwo może zdrowo funkcjonować w realiach dzisiejszych czasów, jak budować relacje, które zwycięsko przejdą życiowe burze, a jednocześnie w jaki sposób budować satysfakcjonujący Jego i Ją związek .

Drugą płaszczyzną są spotkania w grupie kilku małżeństw, gdzie tematy dotyczące funkcjonowania życia małżeńskiego – rodziny są wspólnie rozważane i omawiane .

Trzecią bardzo istotną jest prowadzenie kursu przedmałżeńskiego – jest to 5-6 spotkań, które narzeczeni powinni odbyć w ciągu dwóch – trzech miesięcy. Spotkania te dotykają istotnych spraw życia małżeństwa, jak np.: Bożego widzenia roli mężczyzny i kobiety, finansów tj zarządzania nimi, seksu, budowania relacji z teściami, zdrowych zasad komunikacji ze sobą, sposobu spędzania wolnego czasu, itp.

Czwartą stanowi doradztwo w sprawach kryzysowych małżeństwa, czy też trudności wywołanych konfliktami tak na styku małżeńskim jak np. rodzic – dziecko.

Za służbę tą odpowiedzialni są Ewa i Mariusz Socha:

Kontakt telefoniczny: (091) 426 11 52

kontakt / spotkania

Dane kontaktowe

Adres: Al. Papieża Jana Pawła II 11u/1 ,70-415 Szczecin
Telefon: 602 791 866
Email: kontakt@2kech.pl

Miejsce nabożeństw

Niedzielne Nabożeństwa // godzina 10:00

Dom Kultury 13 Muz,
plac Żołnierza Polskiego 2, 70-001 Szczecin,

nadchodzące wydarzenia