Dzień 25 // Trzy świąteczne prezenty

“Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy. Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezus Chrystusa, który jest sprawiedliwy. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i ze grzechy całego świata” (1 Jana 3, 7-8; 2, 1-2).

Rozważ ze mną tę niezwykłą sytuację. Jeśli Syn Boga przyszedł po to, aby pomóc ci przestać grzeszyć – zniweczyć dzieła diabelskie – i jeśli przyszedł także, aby umrzeć – co oznacza, że gdy zgrzeszysz, doświadczysz przebłagania, usunięcia Bożego gniewu – to co to oznacza dla twojego życia?
Trzy rzeczy. Cudownie jest je posiadać. Podaję ci je jako prezent świąteczny.
PREZENT 1. WYRAŹNY CEL TWOJEGO ŻYCIA
Oznacza to, że masz jasny cel życiowy. Negatywnie rzecz biorąc, chodzi tu o jedno: nie grzesz – nie czyń tego, co obraża Boga. „Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli” (1 J 2, 1). „A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie” /1 J 3, 8/.
Jeśli zapytasz: „Czy możesz dać nam coś pozytywnego zamiast negatywnego?”, odpowiem: tak, wszystko znajduje swoje podsumowanie w 1 Liście Jana 3, 23 – to, czego cały ten list wymaga. Zwróć uwagę na słowo „przykazanie” w liczbie pojedynczej: „A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie jak nam przykazał”. Według Jana, te dwie rzeczy są ze sobą tak mocno powiązane, że nazywa je jednym przykazaniem: kochaj Jezusa i kochaj ludzi. Oto twój cel. Oto podsumowanie chrześcijańskiego życia. Ufanie Jezusowi i kochanie ludzi, tak jak nauczył nas tego Jezus i jego apostołowie.
Ufaj Jezusowi, kochaj ludzi. To jest pierwszy prezent: cel twojego życia.
PREZENT 2. NADZIEJA, ŻE NASZE UPADKI ZOSTANĄ NAM PRZEBACZONE
Drugą implikacją podwójnej prawdy, tego że Chrystus przyszedł, aby zniszczyć nasz grzeszny styl życia i wybaczyć nam nasze grzechy jest ta: kiedy towarzyszy nam nadzieja na to, że nasze upadki zostaną odpuszczone, robimy postępy w naszej walce z grzechem. Jeśli nie posiadasz nadziei, że Bóg przebaczy ci twoje potknięcia, to kiedy zaczynasz walczyć z grzechem, przegrywasz.
Wielu z was zastanawia się nad wprowadzeniem zmian w nowym roku z uwagi na grzeszne schematy, w jakie wpadliście. Chcecie z nich wyjść. Potrzebny jest wam nowy wzór właściwego jedzenia, rozrywki, ofiarności, relacji z współmałżonkiem, rodzinnej pobożności, spania i ćwiczeń fizycznych, odwagi w dawaniu świadectwa. Jednak zmagacie się zastanawiając czy to w ogóle zadziała. Cóż, oto twój drugi prezent świąteczny: Chrystus przyszedł nie tylko po to, żeby zniszczyć dzieła diabelskie – nasz grzeszny styl życia – On przyszedł również po to, aby być naszym orędownikiem z powodu naszego doświadczenia porażki w naszej walce.
Dlatego błagam cię, niech ten fakt daje ci nadzieję: porażka nie będzie miała ostatniego słowa. Ale uważaj! Jeśli łaskę Boga zamienisz na licencję na grzeszenie i powiesz sobie: „Jeśli mogę upaść, jeśli nie ma to większego znaczenia, to dlaczego mam się przejmować walką z grzechem?” – jeśli tak powiesz i w to uwierzysz, zaczniesz postępować zgodnie z tym, to znaczy, że prawdopodobnie nie jesteś narodzony na nowo i powinieneś drżeć.
Ale nie tak jest z większością z was. Większość z was chce walczyć z grzesznymi wzorcami. I Bóg mówi do ciebie: Niech fakt przykrycia twoich upadków przez Chrystusa da ci nadzieję do walki. „Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezus Chrystusa”.
PREZENT 3. CHRYSTUS NAM POMOŻE
W końcu, trzecią implikacją podwójnej prawdy, tego że Chrystus przyszedł, aby zniszczyć nasz grzeszny styl życia i wybaczyć nam nasze grzechy jest: Chrystus naprawdę pomoże nam w naszej walce. Naprawdę ci pomoże. Jest po twojej stronie. Nie przyszedł zniszczyć grzechu dlatego, że grzech jest zabawny. Przyszedł, aby zniszczyć grzech, ponieważ grzech przynosi zgubę. Jest zwodniczym działaniem diabła i zniszczy nas, jeśli nie będziemy z nim walczyć. Chrystus przyszedł nam pomóc, nie zranić.
Oto twój trzeci prezent świąteczny: Chrystus pomoże przezwyciężyć twój grzech. 1 List Jana 4, 4 mówi: „Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie”. Jezus żyje, jest wszechmocny, żyje w nas przez wiarę. Jezus jest z nami, nie przeciwko nam. On pomoże ci w walce z grzechem w nadchodzącym roku. Zaufaj Mu.

kontakt / spotkania

Dane kontaktowe

Adres: Ul. Wita Stwosza 1a, 71-173 Szczecin
Telefon: 602 791 866
Email: kontakt@2kech.pl

Miejsce nabożeństw

Niedzielne Nabożeństwa // godzina 11:00

Społeczność Chrześcijańska Pogodno,
Ul. Wita Stwosza 1a,
71-173 Szczecin

nadchodzące wydarzenia